PIROS FIGYELMEZTETÉS ÉS HARMADFOKÚ RIASZTÁS LÉPETT ÉLETBE !!!!!
Tekintettel a hőség fokozódására, június 27-én (szombat) 00.00 órától június 30-án (kedd) 24.00 óráig a hőségriasztást a tisztifőorvos harmadfokúra emelte.
A következő napokban is tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan egyaránt megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek továbbra is a kisgyermekek, ezért fenntartói kérés alapján kérjük kedves szülőket, hogy hétfőn csak azok a gyermekek érkezzenek óvodába, akik felügyeletét a család nem tudja megoldani.
Hőség van az óvodákban is.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 30. § (5) bekezdése egyértelműen rögzíti, hogy ha rendkívüli időjárás miatt a nevelési-oktatási intézmény működtetése nem biztosítható, rendkívüli szünetet kell elrendelni. Ez a rendelkezés az óvodákra is teljeskörűen vonatkozik.
A jogszabály célja egyértelmű: amikor az intézményekben a tartós, extrém hőterhelés miatt nem biztosíthatók az alapvető egészséges és biztonságos feltételek, a működés nem fenntartható.
A rendkívüli szünet nem a feladatok megszűnését jelenti. A fenntartó köteles gondoskodni a gyermekek felügyeletéről azok számára, akiknek ezt a szülők igénylik.



